مثال ایران افزایش فوتبال ازبکستان جام جهانی

مثال: ایران افزایش فوتبال ازبکستان جام جهانی کره جنوبی دیدار تدارکاتی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اجتماعی جولان گدایان شیک‌پوش در پایتخت کشور عزیزمان ایران

کت و شلوار مارک بر تن دارد و اتفاقا با ظاهری آراسته و مرتب و لباسی خوش دوخت با ساعت مچی لوکس در خیابان قدم می زند ولی حرفی که می زند عابران را بر سرجایشان میخکو

جولان گدایان شیک‌پوش در پایتخت کشور عزیزمان ایران

جولان گدایان شیک پوش در تهران

عبارات مهم : ایران

کت و شلوار مارک بر تن دارد و اتفاقا با ظاهری آراسته و مرتب و لباسی خوش دوخت با ساعت مچی لوکس در خیابان قدم می زند ولی حرفی که می زند عابران را بر سرجایشان میخکوب می کند: ‘لطفا پول یک صبحانه به من بدهید’.

ایرنا نوشت: قبلا وظیفه مردم با متکدیان معلوم بود، متکدیان افرادی با لباس های مندرس و گاهی نیز ظاهری ژولیده بودند و مردم می دانستند این افراد نیازمند هستند و به آنان کمک می کردند.

جولان گدایان شیک‌پوش در پایتخت کشور عزیزمان ایران

اما گویا دیگر این ابزار جهت جنبش حس ترحم و جذب پول، کفایت نمی کند، از یک سو تعداد متکدیان در خیابان ها روز بروز زیاد کردن می یابد و از سوی دیگر هر روز تعداد بیشتری از مردم به سمت نهادهای خیریه ساماندهی شده است در این زمینه ، می روند یا اینکه پولی که به نیازمندان کمک می کنند، آنقدر دندانگیر نیست که در کسوت قدیمی تکدی گری به کار خود ادامه دهند.

بنابراین این روزها به خاص در پایتخت کشور عزیزمان ایران با متکدیان شیک پوشی روبرو هستیم که همانند شخصیت گربه چکمه پوش در کارتون شرک می خواهند خیلی شیک، مردم را فریب دهند.

کت و شلوار مارک بر تن دارد و اتفاقا با ظاهری آراسته و مرتب و لباسی خوش دوخت با ساعت مچی لوکس در خیابان قدم می زند ولی حرفی که می زند عابران را بر سرجایشان میخکو

یکی دیگر از این متکدیان ، زنی است با مانتوی مجلسی و شیک و اتفاقا انگشتر طلای قشنگی هم در انگشت دارد ولی در نهایت تعجب به هر فردی که به او نزدیک می شود می گوید که کیف پولش را جا گذاشته و حالا دو هزارتومان یا شاید هم پنج هزار تومان ناقابل می خواهد که به منزل برود.

اتفاقا این شیوه تکدی گری جهت بعضی افراد هم دردسرساز شده است هست؛ دختر جوانی تعریف می کرد که هنگام رفتن به دانشگاه ، کیف پول خود را در منزل جا گذاشته بود و هنگامی که این مطلب را به راننده تاکسی گفت، او همراه دیگر مسافران با نگاه های خود فهماندند که حرف او را باور نمی کنند و این دختر جوان را یکی از ده ها گدای شیک پوشی پنداشتند که این روزها مد شده است است.

برخی از این گدایان شیک پوش نیز پرونده های پزشکی را زیربغل می گذارند و از مردم پول مطالبه می کنند.

خوش پوشی هم یکی از انواع شیوه های تکدی گری است

جولان گدایان شیک‌پوش در پایتخت کشور عزیزمان ایران

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی کشور عزیزمان ایران در این باره به خبرنگار ایرنا می گوید: تکدی گری در جوامع متفاوت وجود دارد و یک پدیده دنیا شمول است ولی رو آوردن به آن در جوامع بین مردم، شدت و ضعف دارد.

سید حسن موسوی چلک افزود: متکدیان جهت تکدی گری از شیوه های مختلفی استفاده می کردند، گدایان در قدیم به در منزل مردم می آمدند و ابراز نیاز می کردند.

کت و شلوار مارک بر تن دارد و اتفاقا با ظاهری آراسته و مرتب و لباسی خوش دوخت با ساعت مچی لوکس در خیابان قدم می زند ولی حرفی که می زند عابران را بر سرجایشان میخکو

وی ادامه داد: بعضی متکدیان جهت تکدی گری، کنار خیابان کودکان، دعا می فروشند، بعضی دیگر جهت جلب ترحم، کودک خردسال خود را در آغوش می گیرند و بعضی دیگر معلولیت را بهانه می کنند ولی این روزها، متکدیان، شیک شده است اند و خوش لباسی و خوش زبانی می خواهند مردم را کمک کردن ، تشویق کنند.

گدایانی که جایگزین گریه با ظاهرشان مردم را تحت تاثیر قرار می دهند

به اعتقاد مدیر انجمن مددکاران اجتماعی ایران، درآمد تکدی گری بد نیست و بنابراین عده ای به آن گرایش پیدا می کنند و حتی اگر درخواست های خود را به صورت مجازی هم مطرح کنند، عده ای هستند که با نیات خیر به این افراد کمک می کنند.

جولان گدایان شیک‌پوش در پایتخت کشور عزیزمان ایران

موسوی چلک می افزاید: البته بخش عمده علت تکدی گری به فقر و ناتوانی در تامین معاش زندگی بازمی گردد و ممکن است بین آنان نیز عده ای متقلب و حرفه ای در قالب باندها بخواهند از نیات خیر مردم سوء استفاده کنند.

وی ادامه می دهد: مردم به خاطر روحیه لطیف و نوع دوستی که دارند به متکدیان کمک می کنند و متکدیان با گریه و ناله ، سخنان سوزناک یا حتی ظاهر شیک تلاش می کنند مردم را تحت تاثیر قرار دهند و حس ترحم آنان را برانگیزند.

تکدی گری در لباس شیک، جذابیتی نوظهور

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی کشور عزیزمان ایران می گوید: مطالبی که از زبان یک متکدی شیک پوش، بیان می شود جهت مردم جذابیت پیدا می کند که چگونه یک فرد شیک پوش هم ابراز نیاز می کند.

موسوی چلک می افزاید: گدایان شیک پوش از موضوعاتی مانند ‘در راه ماندن’ و ‘بیماری’ استفاده می کنند و مانند گدایان ژولیده به مردم ، آویزان نمی شوند و جلوی آنان دست دراز نمی کنند بلکه با زبانی شیوا، خواسته خود را مطرح می کنند.

وی اضافه می کند: بعضی از این گدایان شیک پوش فقط ظاهرشان شیک است ولی به راستی نیاز مالی دارند ولی جهت جلب کمک مردم از این شیوه استفاده می کنند ولی بعضی دیگر از گدایان شیک پوش ، نیاز مالی هم ندارند که این گروه از گدایان شیک پوش نیاز به خدمات اجتماعی و روانی دارند.

واژه های کلیدی: ایران | استفاده | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs